Blog > Komentarze do wpisu

Ulice miasta, Lublin, Plac Łokietka 3

Kuchnia: polska. Alkohole: wszystkie. Extra: catering, ogródek. Rezerwacja: tak. Ceny: 20-40. Sala dla niepalących. Miejsca: 130 plus 80. Dzieci: specjalne dania. Godziny otwarcia: niedziela-czwartek; 10-23, piątek-sobota: 10-01. Telefon: 0-81 534 05 92 . www.ulicemiasta.pl


Ona:

Rewelacyjne rydze. Wesoło podane na patelence, pyszne i do dzielenia się z przyjacielem. O "ulicznych" mięsach nie mam pojęcia, ale polecam sałatki, a w nich troskliwie wybrane oliwki (On się najeżył i nie chciał, ale pewnie zaraz potem żałował). Kawa: da się wypić i to wszystko - poszukiwacze aromatu będą zawiedzeni. Tiramisu: na pewno poprawne, ale trochę ciężkie.

Co przeszkadza: dym z papierosów, wyczuwalny nawet w miejscach dla niepalących

On:

Klimatycznie, urok wnętrz obwieszonych reklamami przedwojennych sklepików. Pan Łukasz, kelner łakomy na dziewczyny. Jadłem tam z Piotrem Bikontem rewelacyjne rydze z patelni. Dobre mięsa z kamienia rozgrzanego do 200 stopni, każdy sobie może posmażyć. Kucharz podaje tam wyśmienite roladki z soli lub pangi. Ale już dorada była taka sobie.

W karcie dania kuchni regionalnych z całej Polski - można podróżować bez biletu. Bardzo to przyjemne wyprawy, tym bardziej, że gospodarze pasjonują się kuchnią, co przekłada się najpierw na rygor i ład (mechanizm jak w szwajcarskim zegarku), następnie na smaki. Bardzo przyjemnie można się zaszyć, nagadać.To jedno z moich ulubionych miejsc.

czwartek, 22 lutego 2007, kulinarnylublin

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/05/09 21:45:58
Beznadziejna obsługa,choć smacznie.